Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Scandia Cosmetics SA – 30 lat doświadczenia w usługowej produkcji kosmetyków.

Scandia Cosmetics SA jest znaną i cenioną polską firmą, z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku w produkcji najwyższej jakości kosmetyków naturalnych pod markami własnymi oraz jako usługowa produkcja kosmetyków.

Ogromne i niezaprzeczalne doświadczenie w branży kosmetycznej, a także bieżąca znajomość wszystkich trendów pozwala nam na produkowanie najwyższej jakości kosmetyków naturalnych, a od niedawna również wegańskich. Innowacyjne technologie, sprawdzone metody działania to gwarancja wytwarzania profesjonalnych produktów kosmetycznych. Przyroda i zafascynowanie jej możliwościami przekłada się na realizowanie kolejnych projektów, oferujących coraz to nowe linie kosmetyczne. Nasze autorskie receptury, zaskakujące swoją oryginalnością oraz skutecznością to wykorzystanie aktualnych metod biotechnologicznych i gwarancja gwarancja najwyższej jakości produktu oraz estetyki każdego wyrobu.
Od zawsze współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami surowców, zapachów oraz ekstraktów. Do produkcji kosmetyków wykorzystujemy surowce naturalne i posiadające niezbędne certyfikaty. Szukamy harmonii między nowoczesnością a tradycją. Staramy się dostosować tradycyjne naturalne składniki, znane i cenione od pokoleń, do nowoczesnych receptur, aby wydobyć z nich jak najwięcej walorów.

Ciągły rozwój oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii i receptur pozwala na stałe poszerzanie oferty oraz jest pewnością na sprawdzone i profesjonalne usługi.
Jesteśmy jedną z nielicznych firm w Polsce, która posiada własną, indywidualną linię produkcji mydła. Prowadzony przez nas park maszynowy, wykorzystywany do produkcji kosmetyków spełnia wszystkie normy prawne, działając w bezpieczny i skuteczny sposób.

Posiadamy wiele nagród i wyróżnień:

  • InStyle Best Beauty Buys 2014 dla kremu do rąk The Secret Recipes Shea Line 
  • Doskonałość Roku 2013 Twój Styl dla serii Time for Baltic.
  • Złoty Krokus Salon Wiosna 2013  w kategorii pielęgnacja dłoni dla kremu z serii Shea XXXIV Targi Kosmetyki Profesjonalnej.
  • InStyle Best Beauty Buys 2012 dla masła do ciała z serii Argan&Goats.
  • Doskonałość Roku 2011 Twój Styl dla SPA masło do ciała ze świeżym sokiem cytrusowym.
  • Rarytas Zdrowia 2011 dla marki kosmetyków naturalnych, kapituła Vital, Epoka Zdrowia, Zdrowie w Krakowie, Zdrowe Miasto.
  • Mecenas Zdrowia 2010 za upowszechnianie zdrowego stylu życia i wspieranie inicjatyw prozdrowotnych, kapituła: Epoka Zdrowia i Vital

W 2015 uzyskaliśmy Certyfikat Dobrych Praktyk Produkcyjnych GMP – zapewniający integralność procesu produkcyjnego oraz zgodność z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa produkcji, gwarantując wysokiej jakości usługi.

Prestiżowy certyfikat GMP (ang. Good Manufacturing Practice, GMP) - to gwarancja przestrzegania Dobrych Praktyk Produkcyjnych na każdym etapie wytwarzania preparatów marki: w zakresie produkcji, kontroli, magazynowania oraz wysyłki produktów kosmetycznych.
Przyznany certyfikat potwierdza najwyższą jakość produktów naszej Firmy oraz ułatwia działania na arenie międzynarodowej.