Co możemy
dla Ciebie zrobić

Scandia Cosmetics to marka z wieloletnim doświadczeniem w branży kosmetycznej oraz w zakresie tworzenia marki własnej. Dlatego tak chętnie i otwarcie podchodzimy do współpracy – w ciągu ostatnich 30 lat zmierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami, dzięki którym nasze doświadczenie jest o wiele bogatsze. Jeśli własna marka kosmetyczna jest marzeniem, które chcesz spełnić, nie czekaj dłużej i odezwij się do nas!

Nasze wsparcie oferujemy na każdym etapie współpracy. Jeśli obawiasz się, że to, co chcesz, jest niewystarczające, to nic bardziej mylnego! Chętnie przejdziemy razem przez cały proces tworzenia marki – dzięki naszemu doświadczeniu wesprzemy wybór składników, receptur, gramatury czy też opakowań. Możesz liczyć na nasze wsparcie.

Niezależnie od tego, czy posiadasz wiedzę i doświadczenie, nie musisz martwić się o sukces swojego projektu. Własne kosmetyki, oparte na sprawdzonych, a zarazem innowacyjnych recepturach, są w zasięgu ręki. Do każdej współpracy podchodzimy indywidualnie i z dbałością o każdy detal. Dlatego śmiało możemy stwierdzić, że praca nad własną linią kosmetyków to czysta przyjemność w towarzystwie Scandia Cosmetics.

Przejdźmy przez tę drogę razem! Wspólnie zrealizujmy projekt, zgodnie z oczekiwaniami. Poniżej znajdziesz najważniejsze kwestie, które ujęliśmy w  formie pytań i odpowiedzi. Zapoznaj się z nimi i skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów.

Najczęściej zadawane
pytania

Czy Scandia Cosmetics opracowuje receptury kosmetyków czy zajmuje się jedynie ich produkcją?

Posiadamy własne laboratorium, więc możemy opracować recepturę zgodną z założeniami klienta, o ile na tej podstawie będziemy produkować planowane kosmetyki.

Jakie są minima produkcyjne?

Minimum jednorazowej produkcji jest zależne od asortymentu. Aby otrzymać ofertę podającą te ilości, prosimy o bezpośredni kontakt.

Czy jest możliwość wtłoczenia masy we własne opakowania?

Tak. Wyprodukowaną masę możemy konfekcjonować w opakowania klienta, o ile ich cechy techniczne są zgodne z naszymi możliwościami.

Czy Scandia Cosmetics opracowuje kosmetyki oparte na wegańskich składnikach?

Tak. Mamy szeroki wachlarz surowców i grono sprawdzonych dostawców, więc możemy opracować receptury kosmetyków wegańskich, a następnie je produkować.

Jaki jest szacowany czas oraz koszt opracowania receptury?

Estymowany czas opracowania receptury to około 2-3 miesiące. Receptura jest bezpłatna i pozostaje naszą własnością na czas produkcji. Klient nie jest zobowiązany do wykupu receptury, chociaż ma taką możliwość.

Czy Scandia Cosmetics prowadzi testy potrzebne do wprowadzenia kosmetyków na rynek?

Tak. Jeżeli klient zdecyduje się nam powierzyć tę dodatkową usługę. Cześć badań wykonujemy sami, resztę zlecamy wyspecjalizowanym laboratoriom.

Czy mogę zlecić zaprojektowanie opakowań przez Scandia Cosmetics?

Istnieje możliwość zaprojektowania etykiet i kartoników, choć z reguły wykorzystujemy projekty wykonane przez klientów. Nie projektujemy opakowań w rozumieniu butelek, słoików, tub i zamknięć.

Jakie czynności formalne są po mojej stronie, a jakie są po stronie Scandia Cosmetics?

Klient – jako właściciel marki – jest podmiotem wprowadzającym kosmetyk do obrotu, co zgodnie z ustawą o kosmetykach, oznacza, że jest „osobą odpowiedzialną”, do obowiązków której należy notyfikacja kosmetyku w CPNP i posiadanie oceny jego bezpieczeństwa. Ocenę bezpieczeństwa sporządza asesor bezpieczeństwa na podstawie wyników badań i ocen. Jeżeli klient korzysta z naszych gotowych receptur i Scandia Cosmetics figuruje na opakowaniu jako podmiot odpowiedzialny, wtedy notyfikacja w CPNP jest po naszej stronie.

Chcesz wiedzieć więcej o współpracy? Porozmawiajmy!

Chętnie poznamy Twoje potrzeby i dopasujemy do nich idealne rozwiązanie.