Najczęściej zadawane
pytania

Czy Scandia Cosmetics opracowuje receptury kosmetyków czy zajmuje się jedynie ich produkcją?

Odpowiadamy na obie potrzeby. Posiadamy własne laboratorium, więc możemy opracować recepturę zgodną z założeniami klienta, o ile na tej podstawie będziemy produkować planowane kosmetyki.

Jakie są minima produkcyjne?

Minimum jednorazowej produkcji jest zależne od asortymentu. Aby otrzymać ofertę podającą te ilości, prosimy o bezpośredni kontakt.

Czy jest możliwość wtłoczenia masy we własne opakowania?

Tak. Wyprodukowaną masę możemy konfekcjonować w opakowania klienta, o ile ich cechy techniczne są zgodne z naszymi możliwościami.

Czy Scandia Cosmetics opracowuje kosmetyki oparte na wegańskich składnikach?

Tak. Mamy szeroki wachlarz surowców i grono sprawdzonych dostawców, więc możemy opracować receptury kosmetyków wegańskich, a następnie je produkować.

Jaki jest szacowany czas oraz koszt opracowania receptury?

Estymowany czas opracowania receptury to około 2-3 miesiące. Receptura jest bezpłatna i pozostaje naszą własnością na czas produkcji. Klient nie jest zobowiązany do wykupu receptury, chociaż ma taką możliwość.

Czy Scandia Cosmetics prowadzi testy potrzebne do wprowadzenia kosmetyków na rynek?

Tak. Jeżeli klient zdecyduje się nam powierzyć tę dodatkową usługę. Cześć badań wykonujemy sami, resztę zlecamy wyspecjalizowanym laboratoriom.

Czy mogę zlecić zaprojektowanie opakowań przez Scandia Cosmetics?

Istnieje możliwość zaprojektowania etykiet i kartoników, choć z reguły wykorzystujemy projekty wykonane przez klientów. Nie projektujemy opakowań w rozumieniu butelek, słoików, tub i zamknięć.

Jakie czynności formalne są po mojej stronie, a jakie są po stronie Scandia Cosmetics?

Klient – jako właściciel marki – jest podmiotem wprowadzającym kosmetyk do obrotu, co zgodnie z ustawą o kosmetykach, oznacza, że jest „osobą odpowiedzialną”. Do jej obowiązków należy notyfikacja kosmetyku w CPNP i posiadanie oceny jego bezpieczeństwa. Ocenę bezpieczeństwa sporządza asesor bezpieczeństwa na podstawie wyników badań i ocen. Jeżeli klient korzysta z naszych gotowych receptur i Scandia Cosmetics figuruje na opakowaniu jako podmiot odpowiedzialny, wtedy notyfikacja w CPNP jest po naszej stronie.