Kim jesteśmy

Scandia Cosmetics

30 lat doświadczenia w produkcji kosmetyków marek własnych

Rozwijamy polską, innowacyjną myśl technologiczną. Współpracujemy na stałe z Katedrą Chemii Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Produkujemy zgodnie z poszanowaniem natury i ekologii. Na bieżąco śledzimy nowości technologiczne, stale poszerzając wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Jesteśmy polskim liderem w zakresie technologii ozonowej w kosmetyce.

Naszymi klientami są renomowane marki, których anonimowość chronimy z największą starannością.

Tworzymy i produkujemy w Polsce już od ponad 30 lat. Lokalnie, rodzinnie, odpowiedzialnie. Łączymy ideę miłości do natury z innowacyjnymi technologiami. Wykorzystujemy bogactwo przyrody i mądrość kosmetycznych receptur, aby – dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii – tworzyć naturalne kosmetyki, mogące sprostać różnorodnym potrzebom.
Tworzymy kompozycje, których składniki pozyskiwane są z ekologicznych, pozbawionych toksyn substancji. Natura to nasz priorytet. Jesteśmy dumni z naszych produktów, bo mamy pewność, że oferujemy wyjątkowe, bezpieczne, przyjazne środowisku i skórze oraz dobroczynne w działaniu kosmetyki.

Ogromne doświadczenie w branży kosmetycznej, a także znajomość trendów umożliwia produkcję najwyższej jakości polskich kosmetyków naturalnych bez konserwantów, przeznaczonych również dla wegan. Stawiamy na autorskie i sprawdzone receptury.

Od początku działalności współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami surowców, zapachów oraz ekstraktów. Do produkcji kosmetyków wykorzystujemy surowce naturalne i posiadające niezbędne certyfikaty. Szukamy harmonii pomiędzy nowoczesnością a tradycją.

Staramy się dostosować tradycyjne i naturalne składniki – znane i cenione od pokoleń – do nowoczesnych receptur, aby wydobyć z nich jak najwięcej walorów.

Stała współpraca z Katedrą Chemii Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie opiera się na badaniach prowadzonych z pracownikami naukowymi Katedry. Ciągły rozwój oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii i receptur pozwala na stałe poszerzanie oferty. Jest również gwarancją sprawdzonych i profesjonalnych usług.

Jesteśmy również uznanym producentem kosmetyków leczniczych dla zwierząt. Wspólnie ze stadniną Coniraya prowadzimy badania nad kosmetykami dla koni, alpak, lam oraz wielbłądów. Do naszej dbałości o dobrostan zwierząt można również zaliczyć troskę o zwierzęta domowe. Wspólnie z dr Krzysztofem Klimasem prowadzimy badania nad zastosowaniem produktów kosmetycznych, opartych na ozonie, dla psów i kotów.

Misja i wartości

Lokalnie, rodzinnie, odpowiedzialnie – w taki sposób chcemy tworzyć i produkować kosmetyki najwyższej jakości, oparte na naturalnych składnikach, inspirowane najnowszymi technologiami oraz bezpieczne dla człowieka i środowiska. Charakteryzuje nas przede wszystkim działanie zgodnie z poszanowaniem ekologii i natury.

Stale się rozwijamy, badamy rynek i śledzimy trendy, aby jak najlepiej odpowiadać na aktualne potrzeby konsumentów. Umożliwia to również własne laboratorium, w którym prowadzimy badania. Nieustannie poszukując nowych formuł i składników aktywnych, zaspokajamy potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Innowacyjne podejście do tworzonych kosmetyków, w tym wykorzystanie technologii ozonowania oraz mikrokapsułkowania, pozwala na bieżąco reagować na potrzeby klientów, zapewniając szereg korzyści z użycia produktów Scandia Cosmetics.

Innowacyjność
Bezpieczeństwo
Natura
Lojalność

Co robimy

Działalność Scandia Cosmetics obejmuje usługi w zakresie profesjonalnego doradztwa recepturowego, produkcji i konfekcjonowania wyrobów kosmetycznych. Scandia działa na zlecenie firm zewnętrznych w zakresie marki własnej, w tym szeroko pojętej kosmetyki kąpielowej i pielęgnacyjnej.

Projektujemy i produkujemy kosmetyki naturalne, kosmetyki profesjonalne, kosmetyki zaawansowane technologicznie i biotechnologicznie, również chronione prawem patentowym.

Stawiamy na autorskie i sprawdzone receptury. Przyroda oraz fascynacja jej możliwościami przekłada się na realizację kolejnych projektów, obejmujących nowe linie kosmetyczne. Nasze oryginalne i skuteczne receptury powstały dzięki wykorzystaniu aktualnych metod biotechnologicznych.

Od początku współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami surowców, zapachów oraz ekstraktów. Do produkcji kosmetyków wykorzystujemy naturalne i certyfikowane surowce. Szukamy harmonii między nowoczesnością a tradycją. Staramy się dostosować tradycyjne naturalne składniki – znane i cenione od pokoleń – do nowoczesnych receptur, aby wydobyć z nich jak najwięcej zalet.

Dzięki doświadczonemu zespołowi technologów i chemików, tworzymy receptury, koncepcje składów i gotowe linie kosmetyków, przygotowane w oparciu o najnowsze trendy rynkowe oraz technologie. Tym samym zapewniamy kompleksową usługę od pomysłu do wprowadzenia gotowego produktu na rynek.

Poza pełnym zakresem usług związanych z wytwarzaniem kosmetyków naturalnych, realizujemy również wybrane etapy produkcji, związane z wdrożeniem gotowego produktu na rynek polski lub zagraniczny.

Posiadamy własne laboratorium oraz własny zakład produkcyjny, spełniamy wymagane prawem normy. Dysponujemy fachową wiedzą nie tylko w zakresie tworzenia, badania i produkcji, ale także aktualną i pełną wiedzą prawną. Pracujemy z zachowaniem standardów ISO 14001 i GMP.

Ogromne doświadczenie w branży kosmetycznej, a także bieżąca znajomość trendów pozwala nam na produkowanie najwyższej jakości polskich kosmetyków naturalnych bez konserwantów. Ciągły rozwój oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii i receptur pozwala na stałe poszerzanie oferty. Jest również gwarancją sprawdzonych i profesjonalnych usług.

Nagrody

  • CosmoTrends 2022 dla  technologii mikrokapsułkowania i kremu mcO3
  • Qltowy Kosmetyk 2017 od magazynu Kosmetyki w kategorii kosmetyk ekologiczny dla serii Vegetelle,
  • InStyle Best Beauty Buys 2016 dla The Secret Soap Store w kategorii w kategorii manicure, pedicure oraz gadżety The Secret Recipes Shea Line krem do rąk winogrono
  • InStyle Best Beauty Buys 2014 dla kremu do rąk The Secret Recipes Shea Line,
  • Doskonałość Roku 2013 Twój Styl dla serii Time for Baltic,
  • Złoty Krokus Salon Wiosna 2013 w kategorii pielęgnacja dłoni dla kremu z serii Shea XXXIV,
  • InStyle Best Beauty Buys 2012 dla masła do ciała z serii Argan&Goats,
  • Doskonałość Roku 2011 Twój Styl dla SPA masło do ciała ze świeżym sokiem cytrusowym,
  • Mecenas Zdrowia 2010 za upowszechnianie zdrowego stylu życia i wspieranie inicjatyw prozdrowotnych, kapituła: Epoka Zdrowia i Vital,
  • Rarytas Zdrowia 2011 od Fundacji Vital i EpokiZdrowia.pl.