Technologia mikrokapsułkowania (mcO3) wśród czterech trendów światowej kosmetyki pielęgnacyjnej 

Podczas tegorocznych targów kosmetycznych Cosmoprof w Bolonii wyróżniono nasz krem mcO3. Tytuł COSMO TRENDS w kategorii Derma Nerd przyznano za wyjątkową technologię mikrokapsułkowania, opracowaną przez katedrę chemii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i specjalistów Scandia Cosmetics. 

Targi Cosmoprof w Bolonii to największa tego typu impreza w Europie i jedna z trzech największych na świecie. Tradycyjnie podczas wydarzenia publikowany jest Raport CosmoTrends, wyłaniający kluczowe trendy kosmetyczne. Tegoroczny raport został opracowany we współpracy z renomowaną agencją światowych trendów kosmetycznych BEAUTYSTREAMS. Wyróżniono produkty i technologie uznane za najbardziej innowacyjne i kreujące nowe światowe trendy w kosmetyce. W gronie produktów, które uzyskały tytuł COSMO TRENDS, w kategorii Derma Nerd, znalazł się nasz krem mcO3 , który trafił do gabloty w Alei Trendów.

Uznanie zdobyła nasza technologia mikrokapsułkowania opracowana przez katedrę chemii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, kierowaną przez prof. Karena Khachatryana oraz specjalistów naszej firmy. Technologia mikrokapsułkowania kwasu hialuronowego i ozonu jest jedną z czterech, jakie uznano za kreujące trendy w nowoczesnej kosmetyce pielęgnacyjnej.

Cieszy nas niezwykle wyróżnienie dla innowacji, jakie zostają wdrażane dzięki współpracy naszej firmy z polskimi naukowcami. Czujemy się dumni i jeszcze bardziej zmotywowani do tworzenia nowych technologii i zastosowania ich w praktyce.

Więcej informacji: M. Poleszak tel: 607 567 804 m.poleszak@scandiacosmetics.pl

Pozostałe aktualności

Piszą o nas!

Firma Scandia Cosmetics od lat stawia na pierwszym miejscu naturę, produkując swoje w

Piknik integracyjny

Nie samą pracą człowiek żyje :). W sobotę 11 czerwca mieliśmy okazję integrować

Scandia na targach Cosmoprof w Bolonii

Scandia jedzie do Włoch! Będziemy wystawcą na największych europejskich targach kos