LINIA ARGAN & GOATS

Oferta / Linie produktowe / LINIA ARGAN & GOATS

LINIA ARGAN & GOATS

Olej arganowy
Jest jednym z najlepszych kosmetyków naturalnych stosowanych w programach Antiaging i Healthy Aging. Z uwagi na swój wygląd oraz działanie, jest określany jako płynne złoto Maroko. Wspaniale odżywia, regeneruje skórę od pierwszego zastosowania, nawilża, chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz wzmacnia włosy i paznokcie.

W przemyśle kosmetycznym pozyskuje się go z surowych orzechów drzewa arganii. Zwany także ,,eliksirem młodości” idealnie nadaje się zarówno do pielęgnacji całego ciała, jak i twarzy. Wykazuje silne właściwości przeciwutleniające dzięki zawartości witaminy E oraz kwasów jedno- i wielonienasyconych. Bogactwo witaminy E zapewnia dodatkowo poprawę elastyczności i poziomu nawilżenia skóry. Jest również skuteczne w profilaktyce powstawania zmarszczek, powodując ich spłycenie.

Na uwagę zasługują również takie substancje wspomagające jak polifenole, karotenoidy czy fitosterole. Połączenie wymienionych składników umożliwia ochronę skóry na czynniki pogodowe: promieniowanie słoneczne, niską temperaturę, a także wiatr.

Regeneracja i poprawa stanu skóry
Szczególnie polecany do bardzo suchej skóry ze względu na właściwości natłuszczające, co znacznie poprawia elastyczność oraz gładkość. Reguluje wydzielanie sebum. Bezpieczny w pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci.

Pielęgnacja włosów i paznokci
Obecność antyoksydantów sprawia, że włosy są dobrze odżywione, odzyskują blask i elastyczność, a także stają się odporne na działanie słońca, wiatru oraz niskiej temperatury. W pielęgnacji dłoni olej arganowy nadaje im wyjątkową gładkość skóry. Wzmacnia i regeneruje paznokcie.

Mleko kozie
Kosmetyki z zawartością koziego mleka poleca się szczególnie osobom o suchej skórze. Produkty wykazują silne działanie odżywcze oraz nawilżające, a także przeciwutleniające, poprawiające elastyczność i delikatnie wygładzające. Doskonale sprawdzają się również w pielęgnacji szorstkich, pozbawionych blasku włosów.

Kozie mleko zawiera w sobie kwas linolowy z grupy kwasów omega-6. Sam kwas linolowy wykazuje działanie nawilżające, odżywiające i regenerujące – tak ważne w pielęgnacji podrażnionej, szorstkiej, popękanej oraz przesuszonej skóry. Dodatkowo przyspiesza odnowę komórkową, reguluje pracę gruczołów łojowych, wygładza oraz odmładza.

W kozim mleku obecne są również witaminy A i E, które hamują procesy starzenia, odżywiają, wspomagają zmiatanie wolnych rodników, a także chronią powierzchnię skóry przed przesuszeniem.
Produkty z zawartością koziego mleka mają neutralne pH. Kosmetyki z kozim mlekiem są również zalecane dla osób ze skłonnościami do alergii, skóry normalnej, obecnością zmarszczek oraz cery mieszanej. Dodatkowo zawarte w produkcie proteiny nadają ochronny film, który zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.